VÁŽENÍ ZÁKAZNÍCI: Omezený režim prodejen. Je možné pouze vyzvednutí předem objednaného zboží, v dohodnutém termínu. Více na stránce Covid.
Mapa České mince Československé zlaté

Československé dukáty

Československé dukáty

Naše nejvzácnější zlaté mince. Zlaté dukáty mají nízký náklad a velkou popularitu. Razí se z tradičního dukátového zlata ryzosti 986.

Československé dukáty


Československý dukát byl ražen v historických parametrech a ve své hmotnosti a ryzosti měl zůstat naprosto nedotknutelný. Určoval tak zákon č. 62/1923 o ražbě československých dukátů. Zákon přesně stanovil technické parametry jednodukátů a dvojdukátů a také skutečnost, že na lícní straně bude zobrazen obraz vévody Václava, jako tomu bylo na českých mincí po staletí, zvláště v 15. a 16. století. Pro velký zájem bylo rozhodnuto, že při příležitosti 1000. výročí úmrtí vévody Václava budou ještě vydány pěti a desetidukáty vždy s letopočtem ražby. Poprvé se tak stalo v roce 1929. Dukáty všech hodnot se razily až do roku 1938 v mincovně v Kremnici.

České dukáty


Svatováclavské dukáty v jejich tradičních historických parametrech, v přesně odpovídající ryzosti a průměru razí z drahých kovů Pražská mincovna a.s. Současná ražba nese upravený motiv návrhu na českou minci 1 Kč z roku 1993, připravený ak. soch. Vl. Opplem...

1918 - 1932
První Československé dukáty sv. Václava
1 Dukát - číslovaný
1 Dukát
2 Dukáty
5 Dukát
10 Dukátů

1951
Československé dukáty sv. Václava, ražené po únoru 1948 nikoliv pro veřejnost, ale pouze pro účelymezinárodního obchodu.
1 Dukát
2 Dukáty
5 Dukát
10 Dukátů

1978 ( dukáty s motivy Karla IV. )
Dukátové ražby k 600. výročí úmrtí Karla IV. 1978 - 1982. Informace k emisi
1 Dukát
2 Dukáty
5 Dukát
10 Dukátů

2009-2024
1 Dukát - číslovaný, dodávaný s razidlem
1 Dukát
2 Dukáty
5 Dukát
10 Dukátů

Co si cení na československých dukátech jeden z jejich autorů:
"U mincí a medailí mne vždycky vzrušovaly a dodnes vzrušují složité významové motivy vyjádřené myšlenkovou zkratkou. I na malé ploše mince nebo medaile toho lze vyslovit hodně a za viditelným sdělením schovat i cosi nevyslovitelného. Mince jsou zvláštním kusem „kumštu“ a jejich kotouček je tvarem, který nezná omezení, lze ho naplnit myšlenkou i dějem. Proto právě jsem na nich ztvárnil mnoho významných osobností českých dějin i současnosti z nejrůznějších oborů vědy, hudby, sportu... Mince a medaile se tak staly a stávají nejpřístupnější galerií pro veřejnost."
Akademický sochař Zdeněk Kolářský

ČESKÉ MINCE

České stříbrné mince České zlaté mince České oběhové mince Česká jména České mincovní medaile České nevydané mince Československé medaile Československé zlaté Československé stříbrné Bankovky
Zlatemince.cz - Investiční zlato. Zlaté investiční mince. Zlaté investiční slitky. Stříbrné mince. Limitované ražby a medaile Pražské mincovny, České mincovny a Mincovny Kremnica, mince ČNB a NBS. ©2003-2024 Zlaté mince - Numismatika. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování textů a fotografií je bez písemného souhlasu zakázáno.

RESPEKTUJEME VAŠE SOUKROMÍ.

Tyto stránky upravujeme pro vaše individuální požadavky pomocí cookies. Jsou bezpečné, bezplatné a umožňují nám 'ladit' tyto stránky a nabízet ve slevě zboží dle vašich osobních preferencí. K jejich použití je vyžadován váš souhlas. Více podrobností se dozvíte na stránce cookies ...